RSS Feed RSS novinky

Ženy tvoří polovinu lidstva. Jestliže se rozhodneme pracovat bez žen, je to jako kdybychom pracovali s jednou rukou za zády.
Brian Schwarz, výkonný ředitel Ernst & Young Australia

Netradiční povolání pro muže a ženy

Když se dnes podíváme do světa pracovních příležitostí, tak objevíme pestrou škálu různých povolání. Právě v tom, jak jsou jednotlivá povolání různorodá, spočívá to, jak se také liší ve svých náročnostech a podle toho jsou také obsazována různými lidmi a osobnostmi.
A leckterá povolání jsou právě mnohdy obsazována podle rozdílu pohlaví.
Ale položme si otázku, jak často [...]

Když si žena/ když si muž vybere netradiční povolání

Když si žena nebo muž vybere povolání, které není tak typické z hlediska pohlaví, vzbudí to vždy pozornost. Tento počin je hodnocen hned z několika hledisek. Je ona/on schopný vykonávat dobře práci přisuzovanou spíše druhému pohlaví? Proč to asi dělá? Chce mít možnost seznámení? Dokazuje si něco? Ve svém okolí mám muže i ženy, kteří [...]

Harmonie: Yin a Yang

Od dob Adama a Evy se lidské společenství nebývale rozrostlo a vytvořilo strukturovanou sociální síť. Pracovní činnosti již pohlavím nepřiděluje „Nutnost“ podle jejich biologických dispozicí. Ženy i díky použití nejjednodušších bariérových antikoncepcí nemusejí již být uvězněny v koloběhu porodů a tudíž vykonávat práce v dosahu domova.
Spoustu fyzicky náročných prací zajišťují stroje, které mohou být obsluhovány [...]